Прем’єр-міністр Тимошенко — як не крути

ccss-330x242

До нової Верховної Ради гарантовано увійдуть всього чотири політичні сили — так говорять соціологічні дослідження. Фаворитом є новачок, партія новообраного президента “Слуга народу”. Разом із нею парламентські крісла займуть партія “Батьківщина”, політична сила колишнього президента “Європейська Солідарність” та “Опозиційна платформа”. Саме серед них і буде утворюватись нова коаліція, і від того, хто займе місце прем’єр-міністра, залежить виживання України.

Парламентські вибори пройдуть по старому виборчому кодексу: так вирішила нинішня Верховна Рада, всупереч домовленостям проваливши президентський законопроект про нову пропорційну систему виборів. Лише партія “Батьківщина” у повному складі підтримала його ініціативу. Це не лише очевидна заявка на партнерство в коаліції після виборів.

Не секрет, що між “Слугою Народа” та “Батьківщиною” існують розходження — адже Юлія Тимошенко орієнтована на захист інтересів громадян. Але чітка і послідовна підтримка корисних для країни ініціатив президента — це конструктивна та ділова позиція. Так вважає директор корпорації “Гардарика” Костянтин Матвієнко.

Таке ставлення — ознака готовності не лише до входження в коаліцію, а й до посади прем’єр-міністра.

Із цим солідарні й інші політичні експерти. Директор служби “Український барометр” Віктор Небоженко вважає, що Юлія Тимошенко стане найбільш ефективним очільником уряду, адже вона має унікальний досвід для вирішення кризових ситуацій.

Вона уже зараз, не очікуючи коаліційних переговорів, передала президенту ряд проектів документів, які дозволяють уже зараз вирішити одну із кричущих проблем — ціни на газ, які щойно різко пішли вгору.

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, аналізуючи ситуацію, також вважає, що за підсумками виборів головою Верховної Ради стане представник “Слуги народу”, а уряд очолить Юлія Тимошенко. Адже вона здатна сильно збільшити підтримку в Центрі і на Заході, і без неї коаліція просто не складеться.

Тож прем’єр-міністром стане Юлія Тимошенко — як не крути.

 

 

 

Євген Сушкевич

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий