Олексій Кучеренко: Конкурентний ринок і продаж на біржі – це ті механізми, які допоможуть ціні на газ знизитися

apm9352-690x450

Державну видобувну компанію «Укргазвидобування» необхідно передати у пряме підпорядкування Кабінету Міністрів, щоб підвищити її ефективність і дати можливість продавати видобутий газ на біржі за ринковими цінами.

Таку думку висловив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань енергетики і ЖКГ Олексій Кучеренко під час презентації ініційованого ним законопроєкту №4400 про створення конкуренції на ринку природного газу та ліквідації монополізму «Нафтогазу».

«Треба вимагати від уряду звільнити «Укргазвидобування» від абсолютно неефективної системи корпоративного управління з боку НАК «Нафтогаз». Передання «Укргазвидобування» у пряме підпорядкування Кабінету Міністрів поставило б крапку в питанні – потрібен нам узагалі НАК «Нафтогаз» чи ні», – сказав політик.

Він переконаний, що «Нафтогаз» потрібно позбавляти монополії на продаж видобутого в Україні газу і виводити цей ресурс на біржу.

«Немає іншого механізму, окрім як біржова торгівля, для забезпечення вільного доступу до ресурсу всіх суб’єктів ринку. Механізм біржової торгівлі газом УГВ абсолютно не суперечить жодним законам, а навпаки – він створить ринкове конкурентне середовище для визначення справедливої ціни на ринку. Він поклав би край абсолютно неправильному підходу до ціноутворення за формулою «Амстердам плюс», коли відбувається прив’язка до імпортної ціни», – вважає Олексій Кучеренко.

Зрештою таке рішення приведе до зниження ціни на газ для споживачів, підкреслив він.

«Конкурентний ринок і продаж газу на біржі – це ті механізми, які допоможуть ціні на газ знизитися, адже буде знайдено баланс між платоспроможністю споживача і можливістю «Укргазвидобування» забезпечувати виконання своєї виробничої програми. Тому однозначно можу сказати, що вона знизиться», – наголосив народний депутат.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий